(+372) 504 5369, (+372) 6312663, Hooldus: (+372) 520 4991

võiVõta ühendust siit!

Hooldus ja reguleerimine

Küttesüsteemi ja ventilatsioonisüsteemi reguleerimine

Vastavalt ehitusseadustiku osale D2 tuleb köögist, WCst, vannitoast, garderoobist ja saunast väljutada õhk nii, et eluaseme üldine väljalaskeõhu kogus vastab 0,5-kordsele ventilatsioonile. Kompenseerivat õhku puhutakse elu- ja magamistubadesse ning ka sauna.

Pärast tiheduse kontrollimist tuleb viia hoones läbi väljalaskeõhu torustiku tasakaalustamine ja reguleerida siseõhu koguseid. Pärast ventilatsiooni tasakaalustamist tuleb ka radiaatoriküttega majades küttesüsteem keskregulaatorist uuele olukorrale vastavale tasemele seada.

Eluruumide ventilatsiooni toimivust tuleb regulaarsete ajavahemike järel kontrollida ja vajadusel ka reguleerida. Kõige parem on seda teha pärast ventilatsioonitorustiku puhastamist. Puhastamise käigus eemaldatakse torustikus olevad võimalikud ummistused. Puhastamine soovitatakse läbi viia iga 10 aasta tagant, uusehitiste puhule esimest korda juba varem.

Õhu liikumine ühest toast teise tuleb tagada juhistele vastavate uksepragude abil (ukse alaserva ja põranda vahel vähemalt 20 mm pragu) ning vajadusel ventilatsioonirestide abil. Kontrollige ukseprao piisavust pärast parketi paigaldamist.

SunAIRi plasttorudega koos kasutatavad EH-Muovi sisse- ja väljalaskeõhu ventiilid ning restid on reguleeritavad ja väikese müratasemega, mis on ventilatsioonisüsteemi jaoks sobiv.

Ventilatsiooni normväärtused

Ruum Väljalaskeõhk l/s Sisselaskeõhk l/s/m2
Köök 20
Majapidamisruum 15
Garderoob 3
Tuulekoda 2
WC 10
Pesuruum 15
Vannituba 15
Saun 2/m2
Elutuba 0,5
Magamistuba 0,7
Eraldi söögituba 0,5
Muud eluruumid 0,5

Küttesüsteemi reguleerimine

Kütte reguleerimise kaudu üritatakse ruumidesse toodav soojusvõimsus hoida automaatselt vajadusele vastaval tasemel. Reguleerimine toimib seda paremini, mida täpsemalt valitud kütteseadmed vastavad ruumi hetkelise soojavajaduse kõikumisele.

Küttesüsteemi üldseadistamise puhul määratakse näiteks veeringlusega küttesüsteem toimima projektile vastavalt. Üldreguleerimise tulemusel muutub elamise mugavus tänu ülemiste ja alumiste temperatuuride ühtlustumisele paremaks ja samas hoitakse kokku energiat. Küttesüsteemi reguleerimine mõjutab oluliselt kütmiseks minevat energiakulu.