(+372) 504 5369, (+372) 6312663, Hooldus: (+372) 520 4991

võiVõta ühendust siit!

Sunair maakülm

Tark on jahutusõhku pinnasest võtta

Siseõhu jahutamiseks ja õhuvahetuseks vajalike seadmete nõudlus on kõikjal maailmas pidevalt kasvanud. Nii ka Soomes. Elamismugavuse suurendamine on konkreetne näide elatustaseme tõusust. Hea siseõhu osatähtsus elanike tervise ja heaolu tagamisel on samuti selgeks saanud.

Õhu jahutamine on traditsiooniliselt olnud kallis, kuid keskkonda kahjustavate jahutusainete tõttu ebasoovitatav. Käituskulude vähendamine ja keskkonnamõjude miinimumi viimine muutuvad tulevikus üha olulisemaks.

Air Wise Oy on võtnud suuna siseõhu vahetumises ja jahutamises kasutatavate seadmete jõulisele arendamisele. On tõestatud, et terviklikult soodne jahutusviis on nn. “maakülm”, mis kasutab maaküttepumba abil pinnases või veekogudes ladustunud jahedat vett. Maaküttepumbad on käituskuludelt kõige soodsama hinnaga kütmisviis, mis tänu uuele leiutisele annab võimaluse õhku soojendamise kõrval ka jahutada.

Jahutus maaküttepumba külma lahusega

Pinnases ja veekogudes olevast soojusest (0° – +6°) on aastaringselt võimalik jahutusseadmete abil pumbata +28 – +55 kraadist vett ning kasutada selle kütteomadusi ka talvisel ajal. Suveperioodil võib maalahuse (vee ja alkoholisegu) suunata ringlema otse õhuvahetus-kütteseadme järelkütte-vesiradiaatorisse või spetsiaalsesse sissetuleva õhu kanalisse ühendatud radiaatorisse.

Nii tagatakse ainuüksi ringleva veega pumba ja sujuva regulaatori abil kõige soodsam jahutusviis. SunAIR Smart -digitaalse juhtimissüsteemi abil saab kõiki seadme käituseks vajalikke andmeid töödelda elektrooniliselt ning programmeerida seada soovitud viisil toimima. SunAIR maakülmaseadmed sobivad kasutamiseks koos kõikide maaküttepumpadega.

Mõistlik investeering – soodsad käituskulud

SunAIR-maakülma madalad käituskulud on kasutajale meeldivaks üllatuseks. Käituskulud on peale soetusinvesteeringu teostamist tõeliselt madalad ning võib öelda, et maakütte valinud klient saab tänu uuele süsteemile jahutuse peaaegu et tasuta. Küsi lisateavet SunAIR-maakülma kohta meie esindajatelt või võta ühendust otse meie tehasega. Maakülmapaketid on saadaval SunAIR Smart -mudelitele SA-550 ja SA-600.